• Kategorie
  • Szukaj
  • Akcesoria do kos / kosiarek / pił

Akcesoria i części do urządzeń ogrodowych dedykowane są do kos, kosiarek i pił będą niezbędne dla długiego żywotu sprzętów z których korzystasz. Dbanie o narzędzia pracy to nie tylko jego regularne czyszczenie i odpowiednie przechowywanie, ale także regularna wymiana elementów eksploatacyjnych.

Kosiarki w sklepie Omikon

W tej kategorii znajdziesz najpopularniejsze elementy, które można wymienić w kosach, kosiarkach oraz piłach, jakimi są: głowice do kosy, noże do kosiarki i kosy, olej do kosiarki, żyłki do kosy, łańcuchy do piły.

Olej do kosiarki, olej do kosy spalinowej oraz olej do piły mechanicznej powinien być bardzo często sprawdzany w urządzeniu. Jego zbyt mała ilość może doprowadzić do uszkodzenia i w efekcie do zniszczenia niezbędnego narzędzia. Olej powinien być również co jakiś czas wymieniany, aby nadawał odpowiednie właściwości w silniku urządzenia ogrodowego.

Kolejnym elementem, który powinien być często monitorowany w urządzeniach ogrodowych to elementy tnące takie jak nóż do kosiarki czy głowica żyłkowa do kosy. Ostre narzędzia tnącę gwarantują nam właściwe działania sprzętu, a także przyjemniejszy komfort pracy.

Jak dbać o kosiarkę?

Kosiarka ogrodowa jest podstawowym wyposażeniem każdego kto dba o swój ogród czy działkę. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie wysokiej trawy i masy chwastów w miejscu naszego wypoczynku. Najlepszym sposobem przy dbaniu o kosiarkę jest jej oddawanie na cykliczny przegląd. Specjaliśmy dokładnie sprawdzą działanie kosiarki, zostanie m.in. zweryfikowana ostrość elementów tnących, a także płynów eksploatacyjnych. Jako użytkownicy kosiarek możemy nie zauważyć np. kiedy nóż tnący zostanie wykrzywiony. Rzeczy wydaje się błaha natomiast wpływa to na całkowite działanie urządzenia. Może to spowodować uszkodzenia kosiarki przez co będziemy zmuszeni do zakupu nowej, bądź będzie to wpływać na efekt ścinania trawy, a przecież na pięknej zielonej, równo przystrzyżonej murawę nam zależy.