• Kategorie
  • Parametry
  • Artykuły BHP

Artykuły BHP są nierozłącznym elementem każdej pracy. Pewne zawody wymagają jednak większej ochrony ze względu na rodzaj wykonywanej pracy. Sklep Omikon dostarcza produkty najlepszych producentów w bardzo atrakcyjnych cenach.

Odzież i obuwie BHP - ubrania ochronne

Odzież ochronną oraz obuwie ochronne stosuje się zazwyczaj w pracach fizycznych. Elementy te zapewniają bezpieczeństwo pracy dlatego powinny być starannie i odpowiednio dobrane do czynności wykonanych służbowo. Podstawowymi elementami odzieży BHP są bluzy, spodnie robocze, kurtki robocze, które zapewniają podstawową ochronę i nie rozrywają się przy zahaczeniu o takie elementy jak np. gwóźdź. Buty robocze stosowane w wielu branżach zapewniają wysokie bezpieczeństwo naszych stóp. Buty BHP posiadają metalowe elementy, które uchronią nas przed wieloma czynnikami w pracy jak przykładowo upuszczenie ciężkiego elementu podczas jego przenoszenia.

Ochrona twarzy

Ważnym elementem wśród artykułów BHP są akcesoria ochraniające twarz, takie jak maski przeciwpyłowe, okulary ochronne czy przyłbice ochronne. Ochrona twarzy jest niezbędna podczas wykonywania prac gdzie wydzielają się opiłki, które są niebezpieczne dla naszych oczu. Także podczas prac gdzie ulatniają się związki chemiczne niezbędne będzie ochrona dla naszych dróg oddechowych.

Apteczki

Apteczka pierwszej pomocy jest niezbędnikiem podczas wykonywania każdej pracy. W apteczce znajdują się podstawowe elementy, które pomogą nam przy drobnych skaleczeniach i zranieniach. Pośród asortymentu apteczki możemy znaleźć bandaże elastyczne, kompresy gazowe, plastry opatrunkowe, opatrunki jałowe, a także niezbędne rękawice ochronne. W apteczkach zamieszczone są również instrukcje pierwszej pomocy, które pomogą dostosować się i powiedzą jak się zachować w określonych sytuacjach.

Sprzęt do pracy na wysokości

Zabezpieczenie wysokościowe przyda się podczas wszelkich prac wysokościowych jak roboty na dachu, drabinach czy rusztowaniach. Dzięki zabezpieczeniom masz pewność, że nawet w przypadku potknięcia czy utraty równowagi jesteś zabezpieczony i zaliczysz upadku.