• Kategorie
  • Parametry
  • Drabiny i rusztowania

Drabina - czyli nierozłączny element gospodarstwa domowego, ogrodów i działek. Niejednokrotnie bez tego sprzętu nie poradzilibyśmy sobie z pracami, bądź ściąganiem rzeczy, które są nieco wyżej.

Drabina - idealna na ogród i nie tylko!

Prace ogrodowe często wiążą się ze wspinaczką po drabinie. Przycinanie drzew, wykończenia, czy sprzątanie na wysokościach kilku metrów nie są sprawą łatwą, dlatego z ułatwieniem przychodzi nam lekka i poręczna drabina aluminiowa, która zapewni bezpieczeństwo i komfort wykonanych prac. W sklepie Omikon znajdziesz szeroki wybór drabin rozkładanych opieranych, a także rusztowań.

Jaką drabinę wybrać?

Podczas wybierania odpowiedniego sprzętu do gospodarstwa na pewno spotkamy się z wyborem drabiny. Będą nam towarzyszyły takie zagwozdki jak wybór drabiny rozkładanej, drabiny opieralnej, wysokości drabiny, czyli ilości stopni, a także materiału z jakiego została wykonana. Wybór zależy od prac jakie będziemy na nich wykonywać. Najbardziej uniwersalne sprzęty z drabin rozkładanych, które posiadają możliwość wysunięcia trzeciego elementu, dzięki czemu drabina ma zastosowanie 2w1 jako drabina rozkładana o podporowa. W kwestii wykonania to warto postawić na drabinę aluminiową - cechuje się ona dużą wytrzymałością oraz lekkością. Co zapewnia wygodną pracę, mobilność i bezpieczeństwo.

Rusztowania i pomosty

Rusztowanie doskonale się sprawdzi podczas prac remontowo budowlanych, ociepleniowych, a także podczas zbierania zbiorów z drzew owocowych. Sklep Omikon gwarantuje szeroką dostępność rusztowań w których znajdziecie Państwa m.in rusztowanie warszawskie, cieszące się dużą popularnością za sprawą wygodnego montażu i demontażu. Rusztowanie warszawskie możemy przechowywać bez zajmowania miejsca, przy całkowitym rozłożeniu zajmuje ono niewiele przestrzeni. Pomosty robocze posłużą nam nieco częściej niż rusztowania. Dobrze się sprawdzą w codziennych zastosowaniach na świeżym powietrzu, jak i wewnątrz domu. Ze względu, iż zazwyczaj są one niższe niż rusztowania to doskonale posłużą nam podczas drobnych prac remontowych, a także bezproblemowo i bezpiecznie sięgniemy z nich do sufitu czy wyższych partii ścian.