• Kategorie
  • Parametry
  • Grill i akcesoria do grilla

Grill chyba każdemu z nas kojarzy się z świeżym powietrzem, piękną pogodą i smacznym aromatycznym jedzeniem. Każdy amator dobrego jedzeniu musi mieć tajniki dobrego grillowania czy to pod postacią odpowiedniego sprzętu, czy własnej mieszanki przypraw.

Grill ogrodowy to konieczność u każdego prawdziwego gospodarza. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór jeżeli chodzi o grill przenośny, który spełni Twoje wszelkie kulinarne wymagania. Mobilność grilli przenośnych sprawi, że po zakończeniu sezonu nie będzie problemu z ich przechowywaniem. Dzięki kółkom, które posiada grill, ich wadze oraz możliwości przenoszenia bez problemu świetnie się sprawdzi w przydomowym ogrodzie jak i na dalszych plenerowych wypadach.

Jaki grill wybrać?

Co łączy wszystkie grille? Piękny zapach smażonego jedzenia. Jednak mamy kilka sposobów w jaki mogą działać grille. U nas znajdziesz najpopularniejsze z nich, takie jak:

  • Grill węglowy - najpopularniejszy i chyba najczęściej używany grill opalany węglem drzewnym lub brykietem. Rozpalanie grilla nie sprawia żadnego problemu zwłaszcza przy doborze odpowiedniej podpałki, a samo smażenie sprawia radość i przyjemność z przygotowywania potraw.
  • Grill gazowy - cieszący się coraz większą popularnością głównie za sprawą bezpieczeństwo oraz braku emisji szkodliwych substancji i dymu. Grill gazowy stosowany jest coraz powszechniej. Dzięki temu, że nie wydziela on dymu to można korzystać z niego na tarasie czy balkonie, gdyż nie emituje zanieczyszczeń mogących przeszkadzać sąsiadom. Oczywiście, należy mieć wtedy na uwadze wszelkie normy bezpieczeństwa oraz zapoznać się z regulaminem zamieszkałych budynków, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych oraz nie złamać przepisów prawnych.
  • Grill elektryczny - najmniej mobilny z dostępnych urządzeń, gdyż musi być połączony bezpośrednio do sieci prądu. Często wykorzystywany zimą, gdy pogoda nie sprzyja grillowaniu na zewnątrz. Dzięki jego konstrukcji możemy bez problemu grillować potrawy wewnątrz pomieszczeń bo nie emituje dymu, ani żadnych szkodliwych substancji. Dlatego sprawdzi się idealnie zimową porą, albo w inną porę roku, kiedy nas rozczaruje pogoda i pozostaje nam jedynie przygotowywanie jedzenia w gospodarstwie domowy.

Akcesoria do grilla

W sklepie Omikon, znajdziesz także szereg narzędzi i akcesoriów, które umilą i ułatwią Ci grillowanie. Łopatki, szypce do grilla, widelce ze stali nierdzewnej, szpikulce do szaszłyków szczotki do czyszczenia rusztu, dmuchawy do rozpalania i brykiet to tylko część akcesoriów do grilla, które znajdziesz w naszej ofercie. Większość akcesoriów wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo przez zwiększenie dystansu do miejsca grzewczego, dlatego nie jest to tylko ułatwienie, ale także ważna kwestia użytkowania sprzętu.