• Kategorie
  • Parametry
  • Kosy i podkaszarki

Kosa lub podkaszarka, czyli konieczność w naszym ogrodzie jeśli chcemy bez wysiłku zadbać ze szczegółami o trawnik naszego ogrodu. Sprzęt ten uratuje nas również przy dzikiej mocno zarośniętej działce.

Kosa spalinowa i podkaszarka spalinowa - jakie są różnice?

Kosa spalinowa czy elektryczna służy do zdecydowanie trudniejszych i bardziej zaawansowanych zadań. Bez problemu poradzi sobie z wysoką trawą i chaszczami mocno zaniedbanej działki. Dzięki temu, że kosa ma większą moc niż podkaszarka - istnieje również możliwość założenia tarczy lub noża, które bez trudu rozprawią się z zaroślami. Podkaszarka jest idealnym rozwiązaniem do wyrównania trawy wokół drzew, ogrodzenia, krawężników i wszelkich trudno dostępnych miejsc, gdzie nie jesteśmy w stanie wjechać kosiarką.

Kosy i podkaszarki nie tylko spalinowe!

Tak jak w przypadku kosiarek, tak i w tym możemy zaopatrzyć się w kosy elektryczne oraz podkaszarki elektryczne. Ich atutami jest to, że pracuje bardzo cicho w porównaniu do sprzętu spalinowego. Jednak warto mieć na uwadze, że kosy i podkaszarki elektryczne oraz akumulatorowe mają mniejszą moc niż te spalinowe.

Odwieczny problem kosa czy kosiarka?

Chcąc dbać o ogród często skupiamy się na trawniku co jest dobrym punktem startowym, gdyż to trawnik najbardziej wpływa na pierwsze wrażenie i odbiór tego jak widziany jest porządek na działce. Dlatego, żeby mieć murawę piękną niczym na polu golfowym staramy się o nią skrupulatnie dbać, a podstawą dbania jest koszenie trawy. Do koszenia sprawdzają się świetnie zarówno kosiarka, jak i podkaszarka, dlatego zastanawiamy się co wybrać? Odpowiedź jest prosta i nie do końca oczywista. Najlepiej jest mieć oba te narzędzia u siebie w ogrodzie. Działają one na zasadzie synergii, gdyż wzajemnie się uzupełniają. Kosiarką łatwo, wygodnie i równo przytniemy nasz trawnik, a wykaszarka pozwoli na wyrównanie jej w trudno dostępnych miejscach. Dlatego prócz kosiarki przy każdym koszeniu warto korzystać z kosy ogrodowej.