• Kategorie
  • Parametry
  • Myjki ciśnieniowe

Myjka ciśnieniowa jest niezastąpionym urządzeniem każdego domu, garażu i warsztatu i innych pomieszczeń. Dzięki myjce wysokociśnieniowej bez najmniejszego trudu precyzyjnie usuniesz nawet trudne zabrudzenia wielu nawierzchni.

Myjki wysokociśnieniowe - wygodne i szybkie mycie

Myjka ciśnieniowa ma ogromny szereg zastosowań. Już nie musisz się martwić kolejkami na myjniach samochodowych kiedy przychodzi wiosna. Sam bez problemu umyjesz każdy pojazd mechaniczny za pomocą myjki ciśnieniowej. Doskonale się również sprawdzi w porządkach dokoła domu. Mycie tarasu, balkonu, kostki brukowej, czy chodnika zamieni się w samą przyjemność! Nie można również zapomnieć o wyczyszczeniu elewacji, gdzie strumień wody pod ciśnieniem wykona doskonale tę czynność.

Mycie wysokociśnieniowe

Korzystanie z myjki ciśnieniowej to nie tylko mycie samą wodą. Dzięki zastosowaniu mieszanki wody z środkiem czyszczącym efekt będzie piorunujący! Wysokie ciśnienie wody radzi sobie doskonale z wszelkiego rodzaju brudem, jednak w uzupełnieniu z środkiem czyszczącym jesteśmy w stanie usunąć nawet takie zabrudzenia jak olej, tłuszcz, sadza czy żywica dymowa. Niektóre myjki posiadają także funkcję podgrzewania wody - pozwala to na usuwanie bardziej uporczywych zabrudzeń nawet bez dodawania detergentów.

Myjki ciśnieniowe profesjonalne i do użytku domowego

Używanie myjek wysokociśnieniowych sprawdza się nie tylko w domu. Często te urządzenia są wykorzystywane profesjonalnie we wszelkiego rodzaju warsztatach, myjniach ręcznych i innych punktach przemysłowych. Niezależnie od tego gdzie są one używane to najczęściej pod lupę jest brana myjka ciśnieniowa karcher. W swojej ofercie mamy również innych producentów jak AWtoos, czy myjka ciśnieniowa makita.

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać?

Wybierając sprzęt najbardziej odpowiedni dla nas powinniśmy się zastanowić jakie będzie miał główne zastosowanie i do czego najczęściej ją wykorzystamy.Podczas wyboru urządzenia powinniśmy zwracać uwagę na takie aspekty jak maksymalne ciśnienie, długość wężyka myjki ciśnieniowej, a także jaka jest pojemność pojemnika na detergent. Warto również zwrócić uwagę na końcówki jakie są oferowane przez producenta oraz części i akcesoria do myjki, które można dokupić i wymienić.

Ciśnienie myjek

Element na który warto zwrócić uwagę przy doborze urządzenia jest ciśnienie myjki. Urządzenia posiadają regulacje gdzie możemy dopasować ciśnienie do właśnie wykonywanej pracy. Warto jednak pamiętać, aby nie zawsze wykorzystywać wartość maksymalną ciśnienia, gdyż może to doprowadzić do zniszczenia czyszczonego elementu. Maksymalne ciśnienie do codziennych zastosowań, jak np. mycie samochodu to ok. 130 barów. Korzystanie z ciśnienia powyżej 130 bar nadaje się wyłącznie do czyszczenia powierzchni wytrzymałych jak np. kostka brukowa.

Dlaczego warto kupić myjkę ciśnieniową?

Podliczając koszt jaki w skali roku wydajemy na myjnie samochodowe, firmy do czyszczenia elewacji, czy biorąc pod uwagę czas jaki spędzamy na myciu np. tarasu - myjka ciśnieniowa jest bardzo opłacalna. Korzystając z myjki karcher do mycia samochodu zaoszczędzimy sporo wody w porównaniu do mycia auta ze szlaucha. To nie wszystko. Mając do dyspozycji 365 dni w roku myjkę, na pewno znajdzie się wiele okazji i możliwości do jej wykorzystania.