• Kategorie
  • Parametry
  • Narzędzia mechaniczne

Mechaniczne narzędzia do ogrodu to wszelkiego rodzaju maszyny spalinowe, akumulatorowe, czy elektryczne, które możesz użyć w swoim ogrodzie albo na swojej działce.

Jakie narzędzia mechaniczne ogrodowe?

Podstawowym wyposażeniem każdego działkowca czy ogrodnika bez której nie zapanujemy nad naszym trawnikiem będzie kosiarka spalinowa bądź elektryczna oraz kosa! Wybór między tymi dwoma urządzeniami nie jest prosty, ale nie koniecznie musi to być wybór! Warto postawić na oba te narzędzia mechaniczne w Twoim ogrodzie. Kosiarka i kosiarka ogrodowa stanowią ze sobą bardzo dobre uzupełnienie. Będzie zdecydowanie łatwiej zadbać o idealną murawę.

W przypadku kosiarki wybór nie będzie prosty ich ilość oraz rodzaj jest bardzo duży. Warto się zastanowić czy będzie nam potrzebna kosiarka z napędem, a może bez napędu. Pośród tego urządzenia należy również uwzględnić wielkość naszej działki oraz intensywność koszenia, a następnie zastanowić się czy będzie lepsza kosiarka spalinowa, a może kosiarka elektryczna.

W celu pielęgnacji trawnika przyda się podkaszarka (niezastąpiona przy płotach, drzewach i innych trudno dostępnych miejscach). Również warto zaopatrzyć się w aerator i wertykulator, które pozwolą dopieścić Twój trawnik i cieszyć się piękną, zieloną, idealną murawą jak na stadionie boiska!

Nie można również zapomnieć o opryskiwaczach. Opryskiwacz ogrodowy jest konieczny do ochrony i walki z chorobami roślin, szkodnikami i zachwaszczeniem.