• Kategorie
  • Parametry
  • Narzędzia na zimę

Zima to czas kiedy skończyły się prace ogrodowe? Nie koniecznie. Jest to zdecydowanie czas kiedy mniej czasu spędzamy w ogrodzie, więc mniej czasu poświęcimy na pracę w nim. Jednak nie oznacza to całkowitego przerwania prac ogrodowych.

Jakie prace w ogrodzie wykonywać w zimę?

Chyba nikogo nie zdziwi jak na pierwszym miejscu pojawi się odśnieżanie posesji, które oczywiście jest uzależnione od uwarunkowań pogodowych. W przypadku lekkich zim i małym opadów śniegu na pewno niezbędna dla nas będzie łopata do śniegu. Jeżeli jednak zima nie odpuści i pojawią się intensywne opady śniegu oraz mocne przymrozki po odwilży to niezbędnikiem może się dla nas okazać skuwacz do lodu, który ułatwi nam odlodzenie głównych ścieżek do naszego domu, a także podjazdu.

Zima w ogrodzie - jak się przygotować?

W pierwszej kolejności warto zadbać o konserwację i odpowiednie zabezpieczenie sprzętów, aby mogły bezproblemowo służyć nam przez następne sezony. Narzędzia warto dokładnie oczyścić i osuszyć, a następnie przechowywać w suchym miejscu, aby nie rdzewiały podczas zimowego odpoczynku. Elementy ruchome jak sprężyny czy łożyska warto naoliwić.