• Kategorie
  • Parametry
  • Narzędzia wielofunkcyjne

Narzędzie wielofunkcyjne, inaczej określane z angielskiego jako multitool to elektronarzędzie, które charakteryzuje się wymiennymi głowicami roboczymi, dzięki czemu będziemy w stanie wykorzystać ten sprzęt przy wielu okazjach.

Jakie narzędzie wielofunkcyjne wybrać?

Wybór narzędzia wielofunkcyjnego multitool powinien być oparty głównie o dwa ważne czynniki. Pierwszym z nich jest moc urządzenia, gdyż jak wiemy im większa moc, tym będziemy w stanie wykonywać pracę w cięższych warunkach i pracować na twardszych materiałach. Zastosowanie większej mocy w narzędziach gwarantuje nam również większą wytrzymałość, łatwość oraz komfort korzystania ze sprzętu. Drugim ważnym aspektem przy wyborze narzędzi wielofunkcyjnych jest zestaw akcesoriów i końcówek, które są dołączone do tego elektronarzędzia. Większa ilość głowic i dodatkowych akcesoriów wpływa na różnorodność i możliwości prac jakie będziemy w stanie wykonywać z tym sprzętem. Jeżeli jednak decydujemy się na narzędzie wielofunkcyjne bez dodatków to warto zwrócić uwagę w jaki sposób montowane są akcesoria, aby w przyszłości można było je dokupić, bądź wykorzystać zastosowania od innego producenta jak przykładowo z narzędzia wielofunkcyjnego Bosh.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie narzędzia wielofunkcyjnego?

Warto mieć na uwadze to w jaki sposób będziemy to elektronarzędzie użytkowali oraz w jakich okoliczność, oraz gdzie będzie ono używane. Ponieważ mamy dostępne narzędzie wielofunkcyjne akumulatorowe, które cechuje się dużą mobilnością ze względu na pracę z akumulatorem, dzięki czemu nie musimy się martwić o dostęp do sieci elektrycznej. Jedynie musimy pamiętać o posiadaniu naładowanego akumulatora, bądź posiadaniu zapasowego źródła energii. Dostępne mamy także narzędzie wielofunkcyjne sieciowe, które wymagają wpięcia do sieci elektryczne. Charakteryzują się one większą mocą oraz tym, że ich działanie nie zostanie przerwane przez rozładowany akumulator. Porównując narzędzia ich ilość oraz możliwości wykorzystania, można stwierdzić, że jest to tanie narzędzie wielofunkcyjne, biorąc pod uwagę cenę jaką musielibyśmy zapłacić za każde z tych narzędzi z osobna.

Pewne narzędzia wielofunkcyjne

Na narzędzi typu multitool przyznawana jest gwarancja producenta między innymi na urządzenie wielofunkcyjne Bosh, dzięki czemu mamy pewność użytkowania sprzętu przez wiele lat, a także niezawodności, którą gwarantują producenci tacy jak Black + Decker, DeWalt, Makita, Ryobi czy Milwaukee.