• Kategorie
  • Szukaj
  • Oleje

Olej do silników dwusuwowych i czterosuwowych - czyli maszyn ogrodowych takich kosiarki spalinowe, kosy spalinowe i piły mechaniczne to podstawowy element konserwacji i poprawnego działania każdego z tych urządzeń.

Konserwacja silnika dwusuwowego i czterosuwowego

Podstawą konserwacji silników dwusuwowych i czterosuwowych jest cykliczne dbanie o wymianę oleju silnikowego, a także o monitorowanie jego ilości. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z naszych maszyn ogrodowych przez długi czas bez awarii silnika.

Olej do silników dwusuwowych

Oleje te są dodawane i mieszane z paliwem. Występują dwa rodzaje uzupełniania oleju w silniku dwusuwowym. Pierwszym rodzaj to smarowanie mieszankowe tzw. mieszanka paliwowa, gdzie olej dodaje się w odpowiednich proporcjach bezpośrednio do zbiornika z paliwem. Drugim rodzajem jest dodawanie oleju bezpośrednio do odrębnego zbiornika oleju, gdzie za pomocą pompy olejowej jest on odpowiednio dozowany do silnika.

Olej do silników czterosuwowych

Olej ten jest dodawany bezpośrednio do odrębnego, wyznaczonego zbiornika oleju, dlatego nie należy się martwić jego dodawaniem i odpowiednim dobieraniem proporcji. Ważne jest, aby dodawać odpowiedni typ i rodzaj oleju, który jest rekomendowany przez producenta danego urządzenia ogrodowego.