• Kategorie
  • Parametry
  • Opalarki

Opalarka to jedno z bardziej popularnych elektronarzędzi o bogatym zastosowaniu w codziennych pracach warsztatowych i remontowych, a także podczas hobbystycznego majsterkowania.

Jak działa opalarka?

To elektronarzędzie, które nagrzewa się w błyskawicznym tempie. Po włączeniu wytwarza bardzo gorące powietrze. Temperaturę grzania opalarki w większości urządzeń dostępnym w sklepie Omikon.pl może być regulowana za pomocą przycisków znajdujących się na opalarce.

Do czego można użyć opalarki?

Opalarka ma szereg istotnych zastosowań. Świetnie się sprawdzi przy ściąganiu powłok lakierniczych, naklejek, kleju, a także przy suszeniu, spawaniu, lutowaniu, czy mocowaniu ze sobą różnych elementów. Opalarka jest również doskonałym elektronarzędziem, które pomaga przy oklejaniu folią blach, czy szyb. Z kolejnych zastosowań można wymienić jeszcze obkurczanie kabli, czy formowaniu elementów plastikowych. Zastosowań opalarki jest znacznie więcej, co na pewno okaże się przy jej codziennym użytkowaniu.

Opalarka - jaką wybrać?

Im lepszej jakości opalarka tym więcej możliwości jej użycia. Większość opalarek dostępnych w naszym sklepie posiada szereg końcówek, które przydają się do sprecyzowanego rodzaju czynności. Warto zwrócić uwagę jakie akcesoria są dołączone to oferowanego zestawu. Drugim ważnym czynnikiem, który powinien decydować o wyborze opalarki jest jego maksymalna temperatura, którą może osiągnąć - należy jednak zastanowić się jakie będzie główne zastosowanie opalarki, aby wybrać ten odpowiedni model. Dodatkowo znaczna część naszego asortymentu posiada dwu albo trzy stopniową regulację temperatury, dzięki czemu łatwiej jest dostosować sprzęt pod wykonywaną właśnie pracę.