• Kategorie
  • Parametry
  • Palniki gazowe

Palnik gazowy jest urządzeniem, które wytwarza wysoką temperaturę za pośrednictwem spalanego gazu. Palniki gazowe doskonale znajdują swoje zastosowanie podczas prac warsztatowych, majsterkowaniu, jak i innych dziedzinach życia codziennego?

Do czego służy palnik gazowy?

Urządzenie te przeznaczenie ma jedno - ma on podgrzewać. Zastosowanie wydaje się banalnie proste, ale właśnie dzięki temu znajduje ono wiele zastosowań nie tylko przy majsterkowaniu. Palniki gazowe świetnie się również odnajdują w gastronomii. Dzięki używaniu tego urządzenia możemy przypiekać i karmelizować nasze potrawy. Palniki gazowe są także używane są przez chemików do podgrzewania substancji czy probówek. Jak można zauważyć zastosowań tego urządzenia jest wiele. W przypadku prac garażowych, czy warsztatowych również znajdziemy ogrom zastosowań. Przykładowo możemy palnik wykorzystywać do topnienia lutu, czy wykorzystać przy zaciskaniu opasek termokurczliwych.

Jak korzystać z palnika gazowego?

Korzystanie z tego urządzenia jest bardzo proste, ale też różne w zależności od samego palnika gazowego. Najczęściej do naszego palnika montuje się kartusz, czyli puszkę z gazem (takim samym jak stosuje się w zapalniczkach - butan). Montaż kartusza polega na wpięciu go i przekręceniu głowicy. Spotkać się można również z modelami palników, które posiadają zamontowaną butlę lub pojemnik na gaz. Aby użyć naszego palnika gazowego, należy ustawić na regulacji odpowiednią moc pobierania gazu (a tym samym mocy palnika), a następnie wcisnąć spust, który znajduje się pod palcem wskazującym.