• Kategorie
  • Parametry
  • Pilarki tarczowe

Pilarki tarczowe obok szlifierek kątowych to popularne narzędzia, lecz służą tylko do cięcia i przycinania elementów drewnianych, drewno podobnych materiałów z tworzyw sztucznych oraz niektórych płytek ceramicznych. Dzięki ich użyciu z łatwością przytniemy elementy konstrukcji drewnianych potrzebnych na budowę np. altanki.

Pilarki tarczowe różnią się głównie swoją mocą. Pilarki o dużej mocy są zdecydowanie szybsze ale także dużo bardziej precyzyjne. Wszystkie pilarki posiadają odpowiednie zabezpieczenia przed uszkodzeniem ciała ale jednak należy podczas prac zachować dużą ostrożność dlatego korzystać z pilarek tarczowych powinny tylko osoby z odpowiednim doświadczeniem.

Pilarka tarczowa a grubość i głębokość cięcia

Generalnie wszystkie pilarki tarczowe mają mechanizm pozwalający na sterowanie głębokości oraz głębokości cięcia. Warto jednak zwrócić uwagę czy pilarka może wykonywać cięcia pod różnymi kątami – ta funkcjonalność dostępna jest w pilarkach tarczowych marki Dewalt.
Decydując się na pilarkę tzw. Uniwersalną poradzimy sobie z większością planowanych prac. Pilarki tańsze nie odbiegają jakością od droższych rozwiązań – główna różnica to moc i może kilka wyrafinowanych funkcjonalności.

Precyzyjne pilarki tarczowe

Jeśli zadanie jakie stoi przed pilarką tarczową ma zostać wykonane z najwyższą precyzją to należy wybrać opcję pilarki z prowadnicą, z szyną prowadzącą. Takie rozwiązanie gwarantuje, że cięte elementy będą miały zawsze taki sam wymiar i kąt cięcia. Użycie pilarek z listwą prowadzącą znacznie też wpływa na samo bezpieczeństwo użytkownika. Takie rozwiązanie zapewnia pilarka tarczowa z prowadnicą marki Bosch.

Bezprzewodowe pilarki tarczowe

Pilarki tarczowe zasilane w inny sposób niż sieciowy są wyposażone w specjalne akumulatory. Mają zastosowanie głównie w trudnych warunkach, gdzie tradycyjna pilarka tarczowa nie może mieć użyta. Bezprzewodowe chociażby pilarki Makita nie ustępują jakością i mocą warto mieć jednak więcej niż jeden akumulator ponieważ możemy się narazić na dłuższą przerwę gdy akumulator zostanie wyczerpany.