• Kategorie
  • Parametry
  • Piły łańcuchowe

Pilarki łańcuchowe głównie stosowane do ścinania i obróbki drewna. Urządzenie często wykorzystywane podczas konserwacji przestrzeni ogrodowej oraz przy pracach budowlano remontowych.

Piła łańcuchowa - spalinowa czy elektryczna?

Prędzej czy później pojawi się moment gdzie będziemy potrzebowali wykorzystać w naszym ogrodzie czy na działce piły łańcuchowej. Zostaniemy wtedy postawieni przed dylematem - co będzie lepsze piła łańcuchowa spalinowa czy może piła elektryczna. W pierwszej kwestii musimy wziąć pod uwagę do jakich prac będzie dane narzędzie wykorzystywane. Piły łańcuchowe spalinowe doskonale sprawdzają się przy cięciu bardzo twardych materiałów o dużej powierzchni. Jak przystało na sprzęty spalinowe są one mocniejsze w porównaniu do urządzeń elektrycznych. Ich mobilność jest zapewniona gdyż do ich użycia potrzebujemy wyłącznie paliwa. Piła łańcuchowa elektryczna wyróżnia się znacznie mniejszą wagą, zdecydowanie bardziej cichą pracą oraz równie dobrą wydajnością. Lekkość tej piły pozwala nam na wygodne i poręczne korzystanie z urządzenia.

Piła łańcuchowa - co warto pamiętać?

Po wybraniu odpowiedniego modelu warto sprawdzić dostępność części zamiennych i akcesoriów do pił łańcuchowych. Każdy narzędzie które jest intensywnie użytkowane wymaga wymiany części eksploatacyjnych. W przypadku pił łańcuchowych najczęściej wymienianymi częściami są łańcuchy, które wraz z wykorzystywaniem ulegają stępieniu. Warto również zwrócić uwagę czy do wybranego modelu bez problemu dostaniemy prowadnicę łańcucha.

Wybór piły łańcuchowej

Obecnie wybór piły łańcuchowej nie jest prostym zadaniem. Sklep Omikon oferuje piły uznanych producentów. W naszej ofercie znajdziecie wiele topowych marek między innymi piła łańcuchowa makita, piła łańcuchowa black&decker, nie zabraknie również polskiego producenta pił łańcuchowych Ursus.