• Kategorie
  • Parametry
  • Pistolety i zraszacze

Zraszacze i pistolety ogrodowe pomogą zadbać o odpowiednie nawodnienie każdego ogrodu czy działki. Jeśli chcesz, aby Twój ogród zachwycał piękną zieloną trawą i ładnie rozrośniętymi roślinami to musisz pamiętać o odpowiednim nawadnianiu. Efekt ten uzyskasz stosując odpowiednia wyposażenie, a pistolet do węża ogrodowego czy zraszacz ogrodowy będą w tym niezbędne.

Zraszacz ogrodowy czy pistolet do węża ogrodowego - co wybrać?

Odpowiedni dobór asortymentu do nawadniania roślinności jest bardzo ważny. Jednym z głównych czynników którym powinniśmy się kierować jest wielkość ogrodu. W większości wygodne jest używanie obu rzeczy czyli pistoletu ogrodowego, jak i zraszacza do ogrodu, gdyż one będą służyć komfortowemu nawadnianiu. Pomimo, że oba akcesoria służą w tym samym celu to robią to inaczej, uzupełniając się przy tym. Warto zatem korzystać z obu tych rzeczy.

Pistolet ogrodowy

Pistolet ogrodowy pozwala nam na precyzyjne podlewanie ogrodu i manualny wybór intensywności podlewania. Nasze pistolety ogrodowe posiadają regulację mocy ciśnienia, dzięki czemu będziesz w stanie podlewać roślinność daleko oddaloną dzięki mocnemu strumieniowy wody. Regulacja pozwoli również na wytworzenie delikatnej mgiełki, którą docenią także użytkownicy ogrodu w gorące dni. Podłączenie wężą ogrodowego do pistoletu ogrodowego jest bardzo wygodne i odbywa się za pomocą szybkozłączki lub gwintu w zależności od wybranego modelu.

Zraszacz do węża ogrodowego

Zraszacz do węża ogrodowego daje za to większą wygodę i pozwala zaoszczędzić czas. Podłączamy go za pomocą szybkozłączki co pozwala na łatwe podpięcie, a następnie pozostawiamy na trawniku i włączamy strumień wody. Zraszacz ogrodowy sam kieruje strumieniem wody w różne kierunki w zależności od wybranego modelu. Dzięki czemu możemy pozostawić go na dłuższy czas i nie musimy spędzać czasu w ogrodzie na podlewaniu roślinności.