• Kategorie
  • Parametry
  • Półautomaty spawalnicze

 

Półautomaty spawalnicze MIG i MAG

Półautomaty spawalnicze służą do łączenia różnego rodzaju metali: niskowęglowych, kwasoodpornych, nierdzewnych, a także stali stopowych. Półautomaty to maszyny stosowane w wielu gałęziach przemysłu spawalniczego. Są stosowane w przemyśle ciężkim, energetycznym, chemicznym i przetwórczym, a także w branży samochodowej, przemyśle drobnym oraz w branży remontowej i konserwacyjnej. Proces spawania odbywa się przy pomocy łuku elektrycznego, jaki powstaje pomiędzy spawanym metalem a drutem spawalniczym. Przebiega w osłonie z argonu, CO2 lub mieszanek gazowych. Półautomaty spawalnicze MIG i MAG są wyposażone w uchwyty i zespoły podające lity lub rdzeniowy drut spawalniczy.

W ofercie OMIKON można znaleźć półautomaty spawalnicze w rozmaitej odsłonie. Proponujemy urządzenia znanych i cenionych na rynku producentów, jak BESTER, LINCOLN ELECTRIC, MAGNUM, WELDMAN. Dostępne w OMIKON półautomaty cechuje najwyższa niezawodność oraz możliwość prowadzenia prac spawalniczych w szerokim zakresie. Na uwagę zasługują także spawarki inwertorowe, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Mimo małych rozmiarów, oferowane spawarki inwertorowe odznaczają się dużą mocą, a także prostą i precyzyjną regulacją parametrów pracy.

Półautomaty spawalnicze MIG i MAG, nazywane też migomatami, różnią się między sobą takimi parametrami jak budowa oraz napięcie zasilania. Dostępne modele spawarek dostosowane są do sieci o napięciu 400V oraz 230V. Pierwsza grupa urządzeń przeznaczona jest do zastosowań przemysłowych. Migomaty zasilane z tradycyjnych, domowych gniazdek elektrycznych sprawdzają się też w małych warsztatach i jako wyposażenie dla hobbystów. Spawarka inwertorowa doskonale sprawdzi się podczas spawania bezgazowego w małych warsztatach.

Niektóre modele mogą być stosowane także do prac hobbistycznych i domowych. Półautomaty spawalnicze to bez wątpienia bardzo przydatne elektronarzędzia, które ułatwiają i jednocześnie przyspieszają wszelkie prace remontowo-budowlane.