• Kategorie
  • Szukaj
  • Pompy do wody i hydrofory

Pompy wody przeznaczone są do tłoczenia wody. Przez pompy można tłoczyć w zależności od wybranego rodzaju wodę czystą, brudną oraz płynne nieczystości z szamba. Pompy znajdują zastosowanie zastosowanie przy osuszaniu, wypompowywaniu wód deszczowych, opróżnianiu zalanych piwnic czy innych pomieszczeń. Tłoczenie wody przez pompę wody polega na wytworzeniu różnicy ciśnień między stroną zasysającą wodę (znajdującej się przy wlocie do pompy), a tłoczącą (przy jej wylocie).

Jakie rodzaje pompy wodnej?

Pompy do wody czystej służą głównie do tłoczenia wody w tym wody pitnej. Przepompowywanie wody często odbywa się do zbiorników na wodę.
Pompy do wody brudnej to zazwyczaj urządzenie do oczyszczania zbiorników szamba. Stosuje się do wygodnego wypompowania nieczystości z przydomowego zbiornika. Pompy do wody brudnej wyposażone są w kwasoodporną obudowę wykonaną z żeliwa. Urządzenie jest uniwersalne, stosuje się go również często do usuwania wody z zalanych piwnic i innych pomieszczeń. Najczęściej spotykanym typem pomp do usuwania nieczystości są pompy zatapialne do szamba. Warto również pamiętać, że zatapialne pompy do wody ułatwiają wykorzystanie deszczówki do podlewania roślinności występującej ogrodzie.

Hydrofory

Hydrofory znajdują głównie zastosowanie jako narzędzie do uzdatniania wody z przydomowych ujęć wody. Pompy hydroforowe nadają się idealnie do zastosowania w domach jednorodzinnych, działkach, ogródkach, domkach letniskowych, oraz gospodarstwach rolnych. Różnorodność hydroforów cechuje się różną pojemnością zbiorników oraz charakteryzują się zróżnicowanym poziomem wydajności.