• Kategorie
  • Parametry
  • Próbniki napięcia

Próbniki napięcia, czyli tzw. tester to urządzenie, które wskazuje nam czy w testowanym elemencie znajduje się napięcie elektryczne. Jeżeli napięcie występuje to neonówka w testerze zacznie się świecić.

Rodzaje próbników napięcia

W ofercie sklepu Omikon.pl znajdziesz próbniki napięcia manualne, które wymagają przyłożenia końca płaskiego do sprawdzanego elementu, a następnie przyłożenia palca z drugiej strony próbnika, czyli metalowego płaskiego elementu. Jeżeli zacznie się żarzyć neonówka, która znajduje się w środku to oznacza, że przez testowany element przepływa napięcie. Jeżeli nie będziemy dostrzegali żarzącego światła, warto w pierwszej kolejności zaciemnić miejsce dookoła żarnika, aby upewnić się, że światło nie świeci się zbyt słabo. Jeżeli w dalszym etapie nie mamy widocznej świecącej neonówki to najprawdopodobniej nie płynie w tym elemencie napięcie. Dlaczego najprawdopodobniej? Gdyż każdy z mierników ma swój zakres pomiaru napięcie i może się okazać, że przepływające napięcie jest znacznie mniejsze niż zakres w próbniku.

W naszym asortymencie posiadamy również próbniki napięcia z wskaźnikiem elektrycznym, który idealnie sprawdzi się dla fachowców obsługujących instalacje elektryczne, a także do użytku we własnym garażu, warsztacie, czy domu. Próbnik ten wyróżnia się tym, że test wykonywany jest kontaktowo lub indukcyjnie, czyli przy zbliżeniu próbnika do testowanej instalacji.