• Kategorie
  • Parametry
  • Ściągacze do izolacji

Ściągacze izolacji to niezbędnik każdego elektryka. Dzięki temu praktycznemu narzędziu jesteśmy w stanie bezinwazyjnie oraz bez wysiłku ściągnąć izolację z dowolnego przewodu czy kabla.

Ściągacz do izolacji - must have elektryków!

Przyrząd w postaci ściągacza do izolacji nie tylko bardzo usprawnia pracę dając nam duży komfort. To także w znacznym stopniu przyspiesza wykonywanie czynności ściągania izolacji, dzięki czemu przekłada się to na wydajność pracy. Możemy wyróżnić dwa typu naszego niezbędnego akcesoria jakim jest ściągacz do izolacji. Oba typu narzędzi finalnie wykonują taką samą pracę, jednak mają inny sposób działania.

Rodzaje ściągaczy do izolacji

Pierwszym typem są ściągacze do izolacji klasyczne, które posiadają szereg otworów na przewody o różnorodnych grubościach. Przy tym zastosowaniu należy znać grubość przewodu, a następnie umieścić go w poprawnym otworze. Następnie zaciskamy szczęki naszych szczypiec i obracamy, a izolacja zostaje odseparowana. Drugim typem jest automatyczny ściągacz izolacji, który jest super wygodnym i dającym komfort narzędziem. Ściągacz ten charakteryzuje się w pełni zautomatyzowaną pracą. Oznacza to, że sam dostosowuje grubość nacięcia do wykorzystywanego przewodu bez konieczności wybierania odpowiedniego otworu.