• Kategorie
  • Parametry
  • Sekatory i piły ręczne

Sekatory do gałęzi i piły ręczne są niezastąpionym elementem w ogrodzie, zwłaszcza kiedy wyjątkowo dbamy o nasze drzewa i ich odpowiedni wygląd.

Do czego służy sekator?

Sekator będzie naszym dobrym przyjacielem w ogrodzie, dzięki któremu w łatwy i niewymagający dużej siły sposób przytniemy wszelkie gałęzie, zetniemy krzewy i rośliny ozdobne, a także pozbędziemy się usychających drzewcy.
Sekatory różnią się między sobą wielkością i typem rękojeści co pozwala na ich różnorodne zastosowanie. Małe jednoręczne świetnie się sprawdzą do przycinania młodych gałęzi, krzewów, kwiatów i ziół. Dwuręcznie za to idealnie nadadzą się w cięższych zadaniach jak przycinanie grubszych gałęzi. Warto zwrócić uwagę na to, jaką maksymalnie grubość może on przyciąć. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór tego typu narzędzi z wygodnymi i ergonomicznymi uchwytami oraz od różnych producentów jak np. sekator fiskars, które cieszę się bardzo dużą popularnością i renomą wśród użytkowników narzędzi ogrodowych.

Piła do gałęzi

Kiedy nie będziemy w stanie poradzić sobie z grubszą gałęzią bo nasz sekator nie obejmuje takiej grubości to z pomocą przychodzi nam piła do gałęzi. Rozwiązanie każdego problemu grubszych drzew, które najlepiej się sprawdzają od grubości gałęzi 80 mm. Nasze produkty w większości wykonane są z hartowanego ostrza z wysokiej jakości stali. Możemy znaleźć piły z prostym ostrzem, a także takie, które mają ostrza wyprofilowane w celu łatwiejszego cięcia i regulowania kąta cięcia.