• Kategorie
  • Parametry
  • Szlifierki kątowe

Szlifierki kątowe jak sama nazwa wskazuje, że przedstawiane elektronarzędzia służą do szlifowania – nic bardziej mylnego. Szlifierka kątowa to nie tylko szlifierka ale także doskonałe narzędzie do cięcia metalu, glazury czy rur. Doskonale sprawdza się podczas prac remontowo – budowlanych i korzystają z nich zarówno profesjonaliści jak i domowe złote rączki.

Szlifierki kątowe są do siebie dość podobne. Główne różnice oprócz ceny to ich wielkość, sposób zasilania oraz moc i średnica uchwytu na tarczę. To właśnie wybór tarczy decyduje ostatecznie w jakim celu będziemy wykorzystywali szlifierkę kątową.

Wybór szlifierki kątowej

Najważniejszym parametrem szlifierek kątowych jest ich moc. W przypadku planowanych prac związanych z przycinaniem kostki brukowej, która jest niezwykle twarda warto sięgną po szlifierkę do tarcz o rozmiarze 230 i mocy powyżej 2000 W. Jeśli planowane są proste prace remontowe z powodzeniem poradzi sobie szlifierka kątowa o rozmiarze 125 o mocy pomiędzy 450 a 900 W.

Drugi ważny element to zasilanie. Jeśli planowane są prace w tzw. Szczerym polu to w tym przypadku doskonale sprawdzi się szlifierka kątowa akumulatorowa – sama nazwa wskazuje, że zasilana jest z akumulatora. Tutaj należy pamiętać aby mieć co najmniej dwa odpowiednie akumulatory, ponieważ rozładowanie jednego może nam spowodować przerwę, której możemy sobie nie życzyć.

Wygoda korzystania z szlifierki kątowej

Warto także przed zakupem szlifierki kątowej sprawdzić czy rączka wygodnie pozwala ją trzymać i czy można ją ustawić np. w dwóch pozycjach. Ważne jak jest montowana tarcza, czy potrzebny jest tylko jeden klucz – tutaj proponujemy wybór szlifierki kątowej DEWALT FLEXVOLT.
W naszej ofercie można znaleźć tanie szlifierki kątowe DWT czy też popularne szlifierki marki BLACK+DECKER.

Szlifierka kątowa, czy warto ją mieć?

Szlifierka kątowa sprawdzi się w każdej sytuacji, gdzie trzeba coś przyciąć np. przy układaniu glazury czy też kostki brukowej. Idealnie sprawdzi się przy docinaniu ścianek działowych czy płyt kartonowo-gipsowych. Jeśli odpowiednio zostaną dobrane tarcze do szlifowania to także można odpowiednio przygotować materiał i przygotować go do malowania np. usunąć rdzę, wykonać rowki pod okablowanie.

Podsumowując – szlifierka kątowa to bardzo przydatne elektronarzędzie, które możemy wykorzystać do wielu różnych prac warto więc mieć je pod ręką w domu a już na pewno w warsztacie czy garażu.