• Kategorie
  • Parametry
  • Taczki

Taczka ogrodowa jest jednym z narzędzi najbardziej ułatwiających pracę ogrodowe. Dzięki niej jesteśmy w stanie wykonać rzeczy, które bez taczki nie byłyby możliwe albo bardzo ciężkie do zrobienia.

Do czego przydaje się taczka?

Zastosowań taczki znajdziemy mnóstwo, oprócz tych standardowych na pewno użyjemy jej do dość nieoczywistych zastosowań. Jednak pozostając przy klasycznych rozwiązaniach od razu warto wiedzieć, że taczka może nam się przydać o każdej porze roku. Począwszy od prac porządkowych, gdzie taczka jest królową i pozwala nam wywozić wszelkiego rodzaju chwasty, skoszoną trawę, czy gruz. To przyda się też do również do przewiezienia niezbędnych materiałów jak ziemia, piach itp. Taczkę ogrodową można bez problemu przemieszczać za pomocą siły własnej, dzięki temu jest ona bardzo funkcjonalna. Prócz prac ogrodowych taczki doskonale nadają się również podczas budy m.in do wywiezienia gruzu, czy wymieszania zaprawy cementowej. Dzięki taczce nie musimy przenosić pojedynczych, ciężki elementów, a wystarczy je składować w skrzyni ładunkowej, a następnie częściowo unieść za pomocą dwóch uchwytów i spokojnie przetransportować opierając taczkę na przednim kole lub dwóch kołach.

Jaką taczkę wybrać?

Taczka posiada trzy główne parametry na których warto skupić swoją uwagę. Pierwszym z nich jest pojemność skrzyni ładunkowej - tutaj będzie ważne do jakich celów zamierzamy taczki używać oraz miejsca, gdzie będziemy ją przechowywać, aby mogła się swobodnie zmieścić. Drugim istotnym elementem jest koło na którym taczka się porusza. Najbardziej popularne są taczki jednokołowe, jednak występują również taczki na dwóch kołach. Koła powinny być solidne, gdyż to od nich w dużej mierze zależy wygoda i użytkowanie taczki. Tanie taczki mogą mieć mało stabilne koło jezdne przez co taczka będzie wymagała użycia większej siły przy transportowaniu materiałów. Trzecim ważnym elementem przy wyborze taczki jest materiał z którego została wykonana. Oczywiście każdy z materiałów ma swoje zalety i wady. Taczki plastikowe będą najlżejsze, dzięki czemu będę najłatwiejsze w transportowaniu i przewożeniu materiałów. Taczki metalowe będą najbardziej odporne i wytrzymałe, jednak będą znacznie cięższe.