• Kategorie
  • Szukaj
  • Tarcze korundowe

Tarcze korundowe do cięcia

Proponowane tarcze korundowe doskonale sprawdzają się przy pracach budowlanych, remontowych czy też wykończeniowych. Tarcze wykonane w tej technologii są trwałe i są wykorzystywane do cięcia elementów metalowych, profili, blach, dachówek.

Tarcza korundowa wraz ze szlifierką kątową to narzędzie niezbędne podczas remontów domów, przygotowywania ścianek działowych, cięcia prętów zbrojeniowych, cięcia elementów dachowych, elementów ogrodzenia.

Jaką tarczę korundową wybrać?

Podczas wyboru tarczy korundowej należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jej średnicę – do prac domowych należy wybierać tarcze o mniejszych średnicach, doskonale sobie poradzą z cięciem miękkich materiałów. Do zastosowań podczas prac z bardzo twardymi materiałami z użyciem dużej mocy szlifierek kontowych należy korzystać z tarcz o średnicach większych np. do cięcia betony warto wybrać tarczę korundową o średnicy co najmniej 230 mm.

Drugim ważnym elementem podczas wyboru tarczy korundowej jest średnica mocowania. Generalnie warto sprawdzić jaką szlifierkę mamy i co będziemy cięli i szlifowali. Tarcze są poukładane według rozmiaru i przeznaczenia więc bez problemu można odnaleźć właściwą dla siebie i planowanych prac tarczę korundową.