• Kategorie
  • Szukaj
  • Węże ogrodowe

Wąż ogrodowy to podstawowy element wyposażenia każdego ogrodu i każdej działki. Korzystanie z węża ogrodowego to najwygodniejszy do nawadniania trawników i roślin.

Do czego przyda się wąż ogrodowy?

Oczywiście prócz podlewania roślinności węże ogrodowa mają również znacznie więcej zastosowań. Możemy wykorzystać go do mycia kostki brukowej, spłukiwania brudy z pojazdów mechanicznych, czy płukania elementów ozdobnych w ogrodzie. Wąż ogrodowy można również bez problemu podpiąć do myjek automatycznych.

Jaki wąż ogrodowy wybrać?

Wybór odpowiedniego węża ogrodowego jest kluczowe i uzależnione od zastosowania jakie ma spełniać. Najważniejszym czynnikiem jest długość węża, należy upewnić się jakiej długości wąż ogrodowy jest nam potrzebny i w jakim zakresie naszego ogrodu czy działki będziemy go używać. Zawsze lepiej wybrać nieco dłuższy wąż i mieć zapas, niż martwić się jego długością. Średnica/grubość węża ogrodowego również ma tutaj istotne znaczenie. Najbardziej standardowym i najczęściej spotykanym wężem ogrodowym jest ½ cala. Jest to rozmiar wystarczający dla małych ogrodów. Należy pamiętać, że im dłuższy szlauch, tym większą drogę do przebycia ma wodę co obniża jej ciśnienie na wylocie. Dlatego do dużych ogrodów warto zaopatrzyć się w grubszy wąż, który zagwarantuje nam większe ciśnienie.

Materiał i wykonanie węża ogrodowego

Najtańsze węże ogrodowe składają się z jednej lub dwóch warstw PCV i są one odpowiednie dla osób, które planują rzadko użytkować szlauch. Lepszej jakości węże ogrodowe mogą składać się z czterech, a nawet pięciu warstw. Należy jednak pamiętać, że im więcej warstw tym wyższa cena. Nowoczesne węże ogrodowe nie przepuszczają słońca, dzięki czemu nie tworzą się w środku glony. Dodatkowo są odporne na uszkodzenia, nie skręcają się i nie załamują