• Kategorie
  • Parametry
  • Wiertarki i Wiertnice

Wiertarka to narzędzie podstawowego wyposażenia nawet dla osoby, która nie zajmuje się remontami i pracami fizycznymi. Dzięki wiertarce jesteśmy w stanie wykonać ogrom rzeczy od przygotowania odwiertu dla ramki ze zdjęciami po skucie kafelek.

Wiertarki i wiertnice - nie tylko dla profesjonalistów

Zastosowań wiertarki można znaleźć setki to dlatego cieszy się tak dużą popularnością. Uzupełnieniem całej popularności jest to, że korzystanie z wiertarki czy wiertnicy jest banalnie proste i poradzi sobie z tym każdy amator i osoba bez doświadczenia. Należy jednak pamiętać, że wiertarka, wiertarce nie jest równa i część urządzeń nada się do lekkich prac montażowych, a bardziej zaawansowane sprzęty sprawdzą się w pracach budowlanych. Odpowiednio dobrane elektronarzędzie zagwarantuje, że będziesz w stanie wykonać wiele prac, nawet tych, które wydają Ci się zaawansowane.

Użytkowanie wiertarki

Korzystanie z wiertarki wydaje się bardzo proste i rzeczywiście tak jest. Warto jednak pamiętać o kilku istotnych sprawach, które ułatwią korzystanie z tych elektronarzędzi oraz pomoże nam w utrzymaniu sprzętu w dobrej kondycji przez wiele lat. Jak dbać o wiertarkę? Przede wszystkim poprzez dobór odpowiednich akcesoriów i osprzętu. Należy korzystać z odpowiednich wierteł zgodnie z ich przeznaczeniem. Korzystając ze sprzętu należy pamiętać, aby była dostosowana do wykonywanych prac. Warto zwrócić uwagę czy jest to wiertarka udarowa, bądź czy ma włączony udar albo czy jest to wiertarka bez udaru.

Jaką wiertarkę wybrać?

Wybór wiertarki powinien być dostosowany do przewidywanych prac jakie będziemy wykonywać oraz częstotliwości używania elektronarzędzi. W przypadku domowego majsterkowania można i używania sprzętu kilka, bądź kilkanaście razy w roku to warto postawić na podstawowy sprzęt - dobrze się tutaj sprawdzi wiertarka do 300 zł. W przypadku w prac bardziej zaawansowanych i większej częstotliwości wykorzystywania narzędzia należy postawić na bardziej zaawansowane sprzęty, które są droższe, ale posłużą przez wiele lat.

Wiertarka z udarem czy wiertarka bezudarowa?

Odwieczne pytanie, które sobie zadajemy podczas zakupu wiertarki. Wyjaśnijmy jaka jest między nimi różnica, a decyzja na pewno będzie łatwiejsza.

Wiertarka z udarem - jest narzędziem, które umożliwia wiercenie w twardych materiałach między innymi takich jak beton. Warto w tym miejscu pamiętać, że jeżeli będziemy chcieli wywiercać otwory o większej średnicy to będzie nam potrzebna mocniejsza moc wiertarki. Wiertarka bez udaru - służy głównie do pracy z bardziej miękkimi materiałami jak drewno. Świetnie się sprawdzają w przypadku wiercenia otworów do gwintowania, bądź pod nity. Dobrze się także sprawdza jako mieszarka do farb i zapraw.

Warto pamiętać, że dużą część wiertarek udarowych staje się modelem uniwersalnym, ponieważ umożliwiają wyłączenie udary. Dzięki czemu wybieramy dowolny tryb pracy (z udarem lub bez), co pozwala nam na dopasowanie pod wykonywaną pracę.