• Kategorie
  • Parametry
  • Wiertarki i wkrętarki

Wkrętarka akumulatorowa to nic innego jak wkrętak zasilany akumulatorem. Wkrętarka to bardzo przydatne i praktyczne narzędzie znacznie ułatwiające życie nie tylko instalatorom czy monterom ale także zwykłym domownikom. Wcześniej czy później przyjdzie czas aby coś skręcić bądź rozkręcić.

Praca zwykłym śrubokrętem jest dość uciążliwa o po wykonaniu pracy i np. skręceniu kilku mebli zaowocuje odciskami na naszych dłoniach.

Jaką wkrętarkę wybrać?

Wkrętarki są w różnych cenach i z wieloma dodatkami. Z praktyki najważniejszą rzeczą w wkrętarce jest pojemność akumulatora, która zapewnia dłuższy czas pracy reszta to mniej istotne parametry. Każda wkrętarka jest wyposażona w różnego rodzaju nasadki i ma bieg wsteczny. Sugeruję aby wybrać najtańszy dostępny na rynku model i samemu sprawdzić go podczas montażu np. mebli. Ceny wkrętarek zaczynają się od około 34 zł więc nie ryzykujemy zbyt wiele. Oczywiście jeśli ktoś jest zawodowo monterem i cały dzień wykorzystuję wkrętarkę akumulatorową w pracy to powinien mieć co najmniej dwa zapasowe akumulatory, wiertła jeśli wkrętarka ma funkcję wiertarki itd.

Czy śruby przykręcone wkrętarką trzymają wystarczająco?

Generalnie jeśli coś przykręcimy i trzyma to jest to wystarczające ale są wyjątki. Czy ktoś kiedyś wymieniał opony w swoim samochodzie i był w dobrym warsztacie? Pewnie wiele osób czytających ten wpis wykonało taką czynność. Zauważyliście na pewno że mechanicy korzystają w wkrętarek pneumatycznych i zaraz po przykręceniu kół stosuję jednak klucz dynamometryczny – dlaczego? Tylko specjalny klucz dynamometryczny daje gwarancję, że do przykręcenia śrub użyto właściwej siły. Tak więc do prostych prac wkrętarka akumulatorowa to doskonałe narzędzie jednak do prac specjalistycznych należy być mniej ufny bo liczy się tutaj precyzja.

Wkrętarki czyli niezbędnik nie tylko każdego fachowca, ale i domowego amatora prac, które w domu są nieuniknione. Dzięki wkrętarce jesteś w stanie wykonać ogromną ilość czynności od podstawowego dokręcenia śrubki w luźnym uchwycie, aż po montaż mebli.

Wkrętarki do wielu zastosowań

Wkrętarka jest nierozłącznym elementem każdego domostwa, garażu oraz warsztatu, doskonale zastępuje tradycyjny śrubokręt, zwłaszcza kiedy mamy do wkręcenia lub odkręcenia dużą ilość śrub. Działanie z tym najbardziej popularnym elektronarzędziem zagwarantuje nam szybkie wykonanie czynności, a także solidność wykonanej pracy. Jednak to nie wszystko! Produkty dostępne w naszej ofercie to także wkrętarko wiertarki, dzięki którym nie tylko będziemy mogli używać naszego urządzenia również jako wiertarkę. Takie dobranie sprzętu, gwarantuje nam większą funkcjonalność, a zatem będziemy w stanie wykonać wiercenie w wielu nawierzchniach jak drewno, karton gips, czy nawet cegła. Wkrętarko wiertarka pozwoli nam na nawiercenie dziur pod zawieszenie obrazów, nawiercenie otworów przy składaniu mebli oraz masę innych zastosowań, które sprawdzą się w codziennym użytku, jak i w bardziej zaawansowanych pracach warsztatowych.

Jaką wkrętarko wiertarkę wybrać?

Wybierając odpowiednie elektronarzędzie powinniśmy zastanowić się przede wszystkim nad jego głównym zastosowaniem oraz planowaną częstotliwością użytkowania. Ważnym aspektem będą również dodatkowe akcesoria, które znajdują się w zestawie. Jeżeli nie posiadamy wymiennych bitów czy wierteł do wkrętarko wiertarki to warto wybrać gotowy zestaw w walizce, który od razu pozwoli nam na korzystanie i wykonywanie różnorodnych prac. Przy wyborze tego elektronarzędzia powinniśmy kierować się mocą głównie mocą wkrętarki. Wpływa to nie tylko na jakość pracy i rodzaje materiałów z którymi można pracować (im większa moc, tym twardsze materiały), ale także na długość pracy bez przegrzewania się urządzenia.

Wkrętarka akumulatorowa czy sieciowa?

Wkrętarka akumulatorowa pozwoli nam na swobodne wykorzystywanie jej, nawet w miejscu gdzie nie mamy dostępu do sieci elektrycznej. Dodatkowo cechuje się dużą mobilnością, gdyż bez problemu możemy się z nią przemieszczać np. dokręcać śruby, które są daleko od siebie oddalone. Wkrętarka sieciowa charakteryzuje się dużo większą mocą niż wkrętarka akumulatorowa, dzięki czemu dobrze sprawdzi się w trudnych, bojowych zadaniach. Jej mniejszą poręczność poprzez kabel rekompensują znacznie dłuższy czas pracy, gdyż nie musimy wymieniać, ani ładować akumulatora.