• Kategorie
  • Parametry
  • Wiertła do metalu

Wiertła do metalu

Wiertło do metalu jak sama nazwa wskazuje ma zastosowanie przy wierceniu otworów w materiale metalowym. Ze względu na ich przeznaczenie wiertła są wykonane z bardzo wytrzymałego materiału i powinny być w każdej skrzynce z narzędziami. Dzięki wiertłom do metalu wywiercony otwór po wykonanej pracy jest gotowy i nie wymaga dalszej obróbki. Jeśli chcemy powiększyć nowy otwór to także możemy skorzystać w wiertła do metalu ale o większej średnicy. Wiertła pakowane są w kompletach bądź są dostępne jako pojedyncze sztuki.

Budowa wierteł do metalu

Wiertła do metalu i każde inne składają się z dwóch części: roboczej oraz chwytowej. Wiertła do metalu wykonane są ze stali szybkotnącej z zastosowaniem do stali oraz staliwa, z dodatkiem kobaltu do stali, stali nierdzewnej i żeliwa, z płytką wlutowaną do stali nierdzewnej, żeliwa i materiałów utwardzonych oraz z węglików spiekanych do stali, stali nierdzewnej, żeliwa i materiałów hartowanych.

Wiertła do domowych prac remontowych

Planując remont w domu czy też drobne prace montażowe warto przejrzeć wiertła do metalu, które z pewnością ułatwią pracę podczas montowania różnego rodzaju elementów np. futryn. Wiertła są trwałe i posłużą nam na lata. Ich wytrzymałość to także dla użytkownika bezpieczeństwo. Warto mieć ich kilka sztuk różniących się od siebie przede wszystkim średnicą i długością.

Do prac remontowych w domu można śmiało polecić wiertła do metalu Dewalt. Dodatek kobaltu w tych wiertłach sprawia, że są to wiertła o zwiększonej wytrzymałością, którymi można wiercić otwory praktycznie we wszystkich materiałach oraz np. w stali nierdzewnej. Wiertła te mają specjalnie wyprofilowaną główkę, która zapewnia większą stabilność i precyzję wiercenia.