• Kategorie
  • Parametry
  • Żyłki do podkaszarki

Żyłki do kosy spalinowej czy akumulatorowej to jeden z najważniejszych elementów podkaszarki. To od żyłki zależy w jakim czasie wykonamy swoją pracę z związaną wykaszaniem oraz jak ostatecznie będzie wyglądał nasz trawnik, a co za tym idzie cały ogród.

Jak wybrać żyłkę do podkaszarki?

Dzięki odpowiednio dobranej żyłce tnącej z łatwością wyrównamy trawnik przy ogrodzeniu, krawężniku, bądź drzewie, pozbędziemy się chwastów, chaszczy, czy wyrastających gałęzi. Większość żyłek do kosy jest wykonanych z nylonu. Warto jednak mieć na uwadze, iż każda żyłka nylonowa do podkaszarek będzie innej jakości. Tanie produktu, wątpliwego pochodzenia mogą powodować, że żyłka ciągle będzie się zrywała albo strzępiła. Nieco droższy będzie produkt wykonany z dobrej jakości nylonu, ale na pewno wpłynie od na czas i komfort naszej pracy. Warto pamiętać, że nie ma co gromadzić żyłek na zapas, ponieważ nylon z czasem traci swoje właściwości, nawet kiedy go nie używamy.

Jaką wybrać grubość żyłki tnącej?

Wybór średnicy żyłki tnące powinien był głównie uzależniony od kosy i głowicy na jakiej będziemy żyłkę umieszczać. W tym miejscu koniecznie należy sprawdzić dane techniczne naszego urządzenia, aby dowiedzieć się jakiej grubości żyłka będzie najbardziej odpowiednia. Grubość żyłki jest dopasowany do odpowiedniej kosy, warto jednak pamiętać, że im grubsza żyłka tym lepiej poradzi sobie z grubszymi trawami i chwastami.
Używanie linek i innej średnicy, niż ta podana przez producenta grozi uszkodzeniem podkaszarki.